Türk Hamam Modelleri

Hamamda vücudu saran bir buhar bulutu olarak suyun olması sağlık açısından çok önemlidir. Antik Yunan, Roma ve Orta Doğu’da yoğun olarak kullanılan Türk hamamı günümüzde çok eski bir kültürdür. Türk hamamı modelleri ile sauna arasındaki temel fark ise nemin sıfır civarında olmasına karşın sıcaklığın çok yüksek olmamasıdır. Türk hamamı buhar banyosu sistemine yakındır.

Mermer ya da doğal taşa oturtulan ve geçirgen olmayan bir sisle kaplanan ılık buhar ciğerlerin temizlenmesini sağlar. Hamamlardaki ortamın canlandırıcı ve rahatlatıcı bir etkisi vardır. Günlük hayatta stresten kurtulmanız ve rahatlamanız için en etkili yollardan biridir. Hamamdan çıkınca kendinizi fiziksel olarak da çok rahat hissedebilirsiniz.

Her tarza uygun Türk hamamı modeli için bize ulaşabilirsiniz. Sizlere en uygun fiyatlarla, her tarza uygun kişisel kullanım ya da ticari kullanım için Türk hamamı yapım projeleri sunuyoruz. Detaylı bilgi almak ve Türk hamamı yapım detayları konusunda aklınıza takılan tüm soruları sormak için hemen bize ulaşın ve bilgi alın.

Türk Hamamın Sağlık Açısından Faydaları

Soğuk algınlığı, sinüzit gibi alerjik durumlardan tıkalı olan hava kanallarının açılmasını sağlar. Cildin genç ve taze kalmasını sağlar. Gerilen kasları açar, yorgunluk, stres ve bunalımdan kurtarır. Vücutta birikmiş olan toksinleri ve zararlı maddelerden arınmasına yardımcı olur. Damarların gevşemesine ve kan akımının hızlanmasına yardımcı olur. Türk hamamının sağlığa iyi gelmesindeki nedenler hamam ortamının sıcak olması, yıkanmadan önce deride bulunan kirlerin yumuşayarak kolay şekilde vücuttan atılması, kan akımı hızlandıkça ağrıların azalması gibi nedenler Türk hamamının sağlığa faydalı olduğunu göstermektedir.

Türk Hamamı Yapımında Kullanılan Malzemeler

Hamamın mimarisi belirlenmeli ve projesi çizilmelidir. Kullanılacak mermerler gözeneksiz olmalı. Hamamın zemin yapısı sert olmalıdır. Derz arası açıklık az olmalıdır. Su kanalları demirli yağlı betondan oluşmalıdır. Musluk ve kurna yüksekliği ideal boyutta olmalıdır. Göbek taşı sistemi mermerden yapılmalı ve ısıtması çok iyi olmalıdır. Odunla veya elektrikle ısınan göbek taşları tercih nedeni ile daha fazladır. Havalandırma sistemi iyi olmalı fazla buhar olmadan ısı kaybı olmamalıdır. Isıya dayanıklı mermerler alınmalıdır. Aşırı ısınmada mermerler çatlayabilir, bu nedenle gözeneksiz, tek parça ve derzi az olan mermerler kullanılmalıdır.

Türk Hamamı Fiyatları

Türk hamamı yapımı için öncelikle bize ulaşın. Bize ulaşarak ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanın. Çünkü Türk hamamı fiyatları için öncelikle bir inceleme yapmamız gerekiyor. İnceleme yapılmasından sonra gerekli hamam projesi oluşturulur. Bu süreçte sizlere Türk hamamı yapımı için bir fiyat teklifi sunabiliriz. Fiyat teklifimizi öğrendikten sonra Türk hamamının yapımı için onay verebilirsiniz.

Türk hamamı fiyatları

kullanılacak malzeme türü, malzemenin miktarı, hamam alanı, ısıtma sisteminin türü, kullanılacak malzemenin miktarı, dekorasyon malzemelerine göre değişmektedir. Fiyat teklifi oluşturulması için öncelikle proje çizilmelidir. Bizi arayın ve hemen ekiplerimizi göndererek gerekli incelemeleri yapalım ve sizin için bir fiyat çalışması oluşturalım. Fiyat tekliflerimiz için yapmanız gereken ekiplerimizle görüşmektir.
Her bütçeye ve ihtiyaca uygun Türk hamamı yapım hizmetleri için bize başvurabilirsiniz. Evinizde kullanabileceğiniz ya da sosyal tesislerde kullanılacak Türk hamamı çeşitleri için mutlaka bize ulaşın.